Pôvodná podlaha nebola dilatovaná. Podklad bol neúnosný a vykazoval množstvo trhlín. Po spriahnutí trhlín sa podklad napenetroval živicou a prerovnal nivelizáciou. Finálnu vrstvu tvorí dvojnásobný pečatiaci náter na báze epoxidu.
Podklad sa prebrúsil a napenetroval. Pod fóliu sa naniesla ďalšia medzivrstva špeciálnej penetrácie za účelom dokonalej priľnavosti. Po osadení fólie sa podklad prelial transparentnou UV stabilnou živicou na báze epoxidu.
Pôvodný podklad sa prebrúsil a napenetroval. Podlaha sa prerovnala nivelizáciou. Po jej vytuhnutí sa pdoklad opätovne prebrúsil a napenetroval. Finálnu vrstvu tvorí polyuretánová stierka.
Sadanie klenby znemožnilo otváranie brány objektu. Pred osadením helikálnej výstuže sa klenba podoprela stojkami a násyp nad konštrukciou klenby bol preinjektovaný za účelom spevnenia / stabilizácie. Injektáž bola realizovaná duromerom na polyuretánovej báze.
Pôvodná podlaha bola prebrúsená diamantom. Po vysprávkach formou plastbetónu sa naniesla penetrácia. Finálnu vrstvu tvorí dvojnásobný pečatiaci náter.
Do šachty natekala voda skrz nefunkčnú hydroizoláciu. Voľný priestor dutých tehál sa preinjektoval. Po obvode sa vytvoril vodotesný fabión. Sekundárnu ochranu tvorí tekutá izolácia na cementovej báze.
V spálni rodinného domu vznikala pleseň skrz vzlínajúcu vodu starého muriva. Kamenné murivo sa predtesnilo maltou za účelom zamedzenia priesaku injektážnej látky. Následne sa stena naimpregnovala akrylátom.
Súčasná podlaha je v značnej degradácii. Postupom času dochádza k obnove povrchu podlahy. Sanácia si vyžaduje precíznu prípravu podkladu nakoľko ide o vlhkú a mastnú prevádzku. V podlahe sú umiestnené nerezové žľaby, váhy, vpuste. Ich hrany sú nadmerne zaťažované. Postupne dochádza k obnove výtlkov.
Obvodové murivo tvorené šalovacími tvárnicami vykazovalo priesaky v dvoch miestnostiach. Škára sa za účelom predtesnenia zainjektovala polyuretánom a do priestoru medzi hydroizoláciu a murivo sa dodatočne nainjektoval akrylátový gél. Takto vytvorená membrána tvorí novú hydroizoláciu.
Pôvodný betón bol značne nerovný. Po vyzretí nivelizácie sa podklad napenetroval. Protisklzná epoxidová medzivrstva je tvorená pieskom frakcie 0,4-0,8 mm. Finálne zapečatenie je na báze epoxidovej živice v RAL 7035.
Betónová konštrukcia pod pešou zónou vykazuje množstvo zmrašťovacích trhlín. Injektovali sme formou výplňovej a formou membránovej injektáže. Výplňová injektáž tesní samotnú trhlinu. Mebránová injektáž nahrádza pôvodnú hydroizoláciu.
Betónový podklad bolo nutné kvalitne prebrúsiť a napenetrovať. Po nanesení záškrabu sa realizovala vrstva na báze epoxidu v RAL 7037. Do čerstvej hmoty sa realizoval jemný presyp umelohmotnými “chipsami”.
Betónový podklad vykazoval väčšie nerovnosti. Po vyzretí nivelizácie sa podklad napenetroval. Finálnu vrstvu tvorí hladká liata podlaha na báze epoxidu v RAL 7035.
Pôvodný betónový podklad sa prebrúsil diamantom a napenetroval. Po záškrabe, ktorý sa realizuje za účelom uzavretia pórov, sa v kuchyni naniesla hladká liata podlaha na báze epoxidu v RAL 9010. V kúpelni je podlaha na báze polyuretánu.
Podklad bolo nutné zošiť kvôli množstvu zmrašťovacích trhlín. Po obvode sa realizoval fabión do výšky 200 mm. Protisklz je tvorený pieskom frakcie 0,4-0,8 mm. Finálne zapečatenie je na báze epoxidovej živice v RAL 7032.
Pôvodný betónový podklad sa prebrúsil diamantom a napenetroval. Po záškrabe, ktorý sa realizuje za účelom uzavretia pórov, sa naniesla hladká liata podlaha na báze epoxidu v RAL 9003.
Investor chcel vytvoriť súvislý homogénny priestor, ktorý bude hydroizolačný a ľahko čistiteľný. Podklad tvorí jemná reprofilačná malta. Na ňu sa naniesol špeciálny náter s uzatvorenou nanoštruktúrou. Podlahy sú z polyuretánovej živice RAL 9016.
Tento objekt sa realizoval v spolupráci s firmou ZELENÁ STAVBA. Dom slúži na prezentačné účely spoločnosti. Takto má možnosť široká verejnosť uvidieť našu prácu v obdobných objektoch. V dome sú realizované hladké polyuretánové a epoxidové podlahy. Ako už býva zvykom, sú v bielom odtieni.
Pôvodný betónový podklad sa prebrúsil diamantom a napenetroval. Po záškrabe, ktorý sa realizuje za účelom uzavretia pórov, sa naniesla hladká liata podlaha v RAL 1013.
Investor požadoval vytvoriť celistvú “vaničku”, ktorá bude dobre čistiteľná. Po špeciálnom nátere stien proti znečisteniu sme zrealizovali fabióny po obvode garáže. Sokel sa vytiahol do úrovne 0,3 m od podlahy. Finálnu vrstvu tvorí živica na báze epoxidu v RAL 7040.
Betónová konštrukcia pod pešou zónou vykazuje množstvo zmrašťovacích trhlín. Injektovali sme formou výplňovej a formou membránovej injektáže. Výplňová injektáž tesní samotnú trhlinu. Mebránová injektáž nahrádza pôvodnú hydroizoláciu.
Do šachty natekala voda skrz nefunkčnú hydroizoláciu. Priestor separačnej vrstvy asfaltovaného pásu sa preinjektoval. Sekundárnu ochranu tvorí tekutá izolácia na cementovej báze.
Pôvodný podklad vykazoval množstvo nedostatkov. Po jeho sanácii sa realizovala nivelizácia. Po vyzretí sa naniesla hladká liata podlaha v RAL 9003 a 1017. Farby sú oddelené optickým vláknom. V zádverí sa realizoval kamenný koberec.
Po injektážnych prácach sme naniesli hrubú sanačnú omietku. Po vyzretí sa povrch zahladil jemnou sanačnou omietkou.
Sprchy a záchody sa výškovo zjednotili plastbetónom. Pôvodná podlaha sa prebrúsila. Po napenetrovaní sa naniesla protisklzná podlaha svetlo sivej farby.
Po dispozičných zmenách závodu bolo potrebné upraviť podlahy tak, aby spĺňali náležité požiadavky. Protisklz, hygienu, odolnosť. Rôzne povrchy vyžadovali rôzne technické úpravy. Výsledkom je jednotná plocha.
Išlo o prvú zákazku daného charakteru na území SR. Cieľom bolo urýchliť práce počas výluky koľajiska. Princípom je zlepenie štrkového lôžka, ktoré nahrádza časovo náročné paženie. Najprv sa preinjektovala plocha od osi koľajiska až po koniec pražcov. Následne po odťažení štrkového lôžka sa preinjektovali bočné hrany. Práce boli vykonávané počas obmedzenej prevádzky tunela na rýchlosť 50 km/h.
Nádrž sa otryskala vodným lúčom. Sekundárna ochrana sa naniesla strojne striekaním pomocou čerpadla. Zabudovaný material odoláva pH prostrediu od 3,3 do 14.
Pod doskou objektu sa nachádzala dutina. Tento priestor sa vyplnil penou na báze polyuretánovej živice. Počas prác došlo k nadvihnutiu dosky a stien o niekoľko mm. Táto stabilizácia objektu napomáha aj k odkloneniu ciest spodnej vody, ktoré zapríčinili poruchy vymývaním zeminy.
Ide o prvé štúdio liatych podláh na území SR. Pôvodnú dlažbu sme odstránili. Podklad sa prerovnal nivelizáciou. Po vymaľovaní objektu sme pre Vás vytvorili vzorkové štúdio. Budeme radi ak Vás štúdio zaujme a pomôže pri Vašich projektoch a predstavách.
Po sanácii výtlkov v miestach žľabu, investor požadoval plošné zapečatenie podlahy s protisklznou úpravou.
V mieste pôvodných vpustí sa podklad prerovnal plastbetónom. Trhliny sa vyplnili epoxidom. Po napenetrovaní podkladu sa realizovala nivelizácia. Tá sa opätovne napenetrovala a finálnu vrstvu tvorí dvojitý protiprašný náter na báze epoxidovej živice.
Daná prevádzka vyžadovala nové typologické usporiadanie priečok. Po vybúraní soklov a sendvičových panelov sa pristúpilo k realizácii novej podlahy v daných miestach. Do podlahy sa osadili nové váhy. Počas rekonštrukcie sa prespádovali podlahy a vykonali sanácie výtlkov.