Podklad vykazoval množstvo výtlkov. Po vyfrézovaní a niekoľkonásobnom prebrúsení diamantom sa naniesla penetrácia v troch vrstvách. Finálnu vrstvu tvorí epoxidová živica.
Podklad vykazoval množstvo výtlkov. Po vyrezaní a vysekaní sa naniesla penetrácia. Náhradu podkladu tvorí plastbetón. Finálnu vrtvu tvorí živica s umelohmotným presypom.
Na danom objekte dochádzalo k exfiltrácii pitnej vody. Podklad sa osekal až do únosných vrstiev. V kútoch a v okolí prestupov sa realizovala tesniaca malta. Na betónový podklad sa naniesol spojovací mostík, do ktorého sa systémom čerstvý do čerstvého naniesla izolácia nádrže v dvoch vrstvách.
Pôvodná podlaha a omietka sa odstránili. Na novú nivelizáciu sa naniesla epoxidová živica. Po obvode sa vytvoril nábehový fabión. Za účelom vytvrdnutia sa v zimnom období použil teplovzdušný ohrievač.
Trhlina sa predtesnila pomocou XPS. Po vypenení montážnou penou sa za účelom spriahnutia nainjektovala duromerová živica. Kvôli vytvrdnutiu sa v zimnom období použil teplovzdušný ohrievač.
Pivničné priestory vykazovali značnú degradáciu. Po osekaní muriva sa naniesli izolačné šlemy, na ktoré sa realizoval system sanačných omietok.
Po prebrúsení podlahy sa naniesla vrstva špeciálnej živice, reagujúcej pri nízkych teplotách. Za účelom protisklzu sa stáčacie miesto presypalo pieskom. Podklad sa zapečatil totožnou živicou hneď na druhý deň.
Pôvodný podklad sa prebrúsil diamantom. Povrch sa napenetroval hĺbkovým a povrchovým spojovacím mostíkom. Poslednú vrstvu tvorí živica presypaná jemným pieskom. Nakoniec sa realizovala činnosť spojená s uzemnením antistatickej podlahy.
V podklade sa uzavreli zmrašťovacie trhliny. Betónový podklad sa napenetroval a zrovnal nivelizáciou. Po vyzretí a prebrúsení sa podlaha opätovne napenetrovala. Povrch sa zapečatil UV stabilnou živicou na báze polyuretánu.
Na danom objekte sa realizovala pevnostná a protivlhkostná injektáž. Ďalej sa vykonávali sanačné a reprofilačné práce. Podlahy sa zaizolovali tekutými izoláciami s presypom piesku. Na ochranu izolácií sa použili nivelizácie voči kapilárnemu vzlínaniu.
Podklad sa otryskal vysokotlakým vodným lúčom. Plášť sa lokálne zreprofiloval. Povrch sa dôkladne vyčistil a napenetroval špeciálnou živicou na zaolejované podklady. Finálnu vrstvu tvorí chemicky odolný epoxid. Steny nádrže sa realizovali s prímesou plastifikátora.
Práce prebehli v nočných hodinách. Pôvodná podlaha sa prebrúsila. Lokálne oduté miesta boli odstránené a nahradené vysprávkou. Podklad sa napenetroval a presypal sušeným pieskom. Do finálnej vrstvy sa na požiadavku investora pridali biele prúžky.
Pôvodná omietka sa osekala. Škáry sa zainjektovali. Steny sa zrovnali maltou. Následne sa zrealizovala izolácia stien, podesty a schodiska. Po našpricovaní sa naniesla sanačná omietka a nivelizácia.
Zmrašťovacie trhliny sa utesnili nízkoviskóznym polyuretánom. Injektáž prebehla jednokomponentnou pumpou.
Pôvodný podklad sa naimpregnoval za účelom povrchového spevnenia. Po vyzretí nového poteru došlo k prebrúseniu podkladu diamantom. Do penetračného záškrabu sa plnoplošne presypal sušený piesok. Po opätovnom prebrúsení sa povrch zapečatil hydroizolačnou stierkou na báze polyuretánu.
Pôvodné parkety sa odstránili. Po prebrúsení a znivelizovaní podlahy sa pristúpilo k penetrácii podkladu. Finálnu vrstvu tvorí epoxid v stanovenom odtieni.
V podklade sa uzavreli zmrašťovacie trhliny. Betónový podklad sa prebrúsil a napenetroval. Finálnu vrstvu tvorí chemicky odolná živica.
Po odstránení pätiek oceľovej konštrukcie došlo k lokálnym nedorobkom. Tieto miesta sa ofrézovali, napenetrovali a vyplnili epoxidom v pôvodnej RAL.
Monolitická betónová konštrukcia objektu vykazovala priesaky vody skrz pracovné a zmrašťovacie škáry. Škáry sa utesnili nízkoviskóznou polyuretánovou živicou. Použila sa jednokomponentná pumpa.
Lokálne výtlky v ploche podlahy a jej dilatácií sa realizovali vysokopevnostnou zálievkou s rýchlou dobou reakcie. Súčasná degradovaná epoxidová podlaha sa nahradila rýchloreagujúcou živicou s ohľadom na kapilárne vzlínanie.
Pôvodný betónový poter vykazoval trhliny. Po zošití trhlín sa naniesla epoxidová penetrácia v dvoch vrstvách. Podlahu tvorí kamenný koberec frakcie 0,4-0,8 v bielo-modrom prevedení. Póry sa uzavreli epoxidovou zmesou. Z dôvodu údržby tvorí finálnu vrstvu akrylátový lak.
Pôvodný betón vykazoval nerovnosti. Podklad sa prebrúsil diamantom. Po nanesení spojovacieho mostíka sa povrch zrovnal hrubou reprofilačnou maltou. Následne sa naniesla jemná reprofilačná malta. Povrch veže sa uzavrel náterom voči karbonatizácii.
Pôvodná omietka sa osekala. Po injektáži sa z vnútornej strany vytvorila vlhkostná bariéra z izolačného šlemu. Steny sa zrovnali hrubou sanačnou omietkou. Finálnu vrstvu tvorí jemná sanačná omietka.
V podklade vznikli zmrašťovacie trhliny z dôvodu neskorého priznania dilatácií. Trhliny hrúbky 0,3 – 1,6 mm sa nerezali a vyplnili vysokopevnostným epoxidom za účelom statického spriahnutia.
Pôvodné čelá schodov sa osekali. Po prebrúsení diamantovou brúskou sa pristúpilo k penetrácii podkladu. Dilatácie sa utesnili flexibilným polyuretánom. Na podklad sa vyliala nivelizácia voči kapilárnemu vzlínaniu.
Pôvodná omietka a dlažba sa osekala. Z vonkajšej strany sa vytvorila vlhkostná bariéra z izolačného šlemu. Na podlahu sa vyliala nivelizácia. Steny sa zrovnali sanačnou omietkou. Na okapový chodník sa naniesla nivelizácia a epoxidová podlaha.
Pôvodná dlažba sa odstránila. Po zaizolovaní dosky sa zrealizovala nivelizácia voči kapilárnemu vzlínaniu. Pred vstupom sa zrealizoval vyrovnávajúci poter za účelom bezbariérového vjazdu.
Pôvodná omietka sa osekala. Z vnútornej strany sa vytvorila vanička z izolačného šlemu. Na podlahu sa vyliala nivelizácia. Steny sa zrovnali sanačnou omietkou. V garáži sa zrealizovala spádová vrstva s epoxidovou podlahou.
V predmetnej šachte dochádzalo k infiltrácii vody. Šachta sa osekala až po nosný podklad. Škáry a prestupy sa preinjektovali tesniacou látkou na báze polyuretánu. Po injektáži sa naniesol izolačný šlem v dvoch vrstvách.
Na stenách objektu bol zrealizovaný zatepľovací systém. Navrhli sme detail utesnenia na báze samolepiacej pásky. Páska bola nahrievaná a valčekovaná.
Po osekaní omietky sa zrealizovala injektáž trhlín. Po vytuhnutí material sa na steny natiahol izolačný šlem.
V predmetných šachtách dochádzalo k masívnej infiltrácii vody. Škáry sa preinjektovali tesniacou látkou na báze polyuretánu. Po injektáži sa naniesol izolačný šlem v dvoch vrstvách.
V predmetnej šachte dochádzalo k infiltrácii vody. Šachta sa osekala až po nosný podklad. Škáry a prestupy sa preinjektovali tesniacou látkou na báze polyuretánu. Po injektáži sa naniesol izolačný šlem v dvoch vrstvách.
Podkladný poter sa prebrúsil diamantovou brúskou. Podlaha sa napenetrovala a presypala pieskom. Na túto vrstvu sa vyliala vysokopevnostná nivelizácia. Po vytuhnutí sa realizovala vrstva UV stabilnej živice na báze epoxidu. Investor vyžadoval svetlý futuristický odtieň.
Garáž vykazovala priesaky. Pôvodný betón bol nesúdržný. Murivo sa muselo staticky spriahnuť pevnostnou injektážou, ktorá slúži zároveň ako vodotesná bariéra. Na podklad sa natiahol izolačný šlem v dvoch vrstvách. Na steny sa natiahla sanačná omietka.
Pivnica vykazovala priesaky v úrovni styku stien s podlahou. Injektáž sa realizovala z dôvodu statického spriahnutia tehál a následného zamedzenia priesakov. Po injektáži sa natiahla špeciálna izolácia z vnútornej strany.