Strierkové hydroizolácie

Staršie ročníky, a tým nemyslíme odbornú stavebnú komunitu, pod pojmom hydroizolácia rozumejú lepenku. Asfaltovaný pás je jednou z najstarších a najviac používaných hydroizolácií. Ak Vám domáci nepovie, že použil lepenku, povie, že izoloval „Ipou“. Staré oxidované asfaltované pásy prešli upgradom a dnes nám stavebniny ponúkajú modifikované asfaltované pásy. Bohužiaľ peňaženka stavebníka i pri tomto pokroku siaha po horšom, lacnejšom variante. Životnosť a spracovateľnosť takto zvoleného systému je horšia. Vývoj nám priniesol hydroizolácie z mäkčeného PVC. Takáto hydroizolácia má dlhšiu životnosť a lepšie vlastnosti. V dnešnej dobe sa roztrhlo vrece s rôznymi modifikáciami povlakových hydroizolácií. Ponúkajú sa v rôznych hrúbkach, s rôznymi vložkami a rôznymi odolnosťami. Napriek tomu do objektov zateká.
 

KTORÁ HYDROIZOLÁCIA JE TEDA DOBRÁ?

Takmer každá. Je potrebné si uvedomiť okrajové podmienky použitia a požadovanú životnosť. Nie je možné použiť jednoduché riešenie, stačí sa pozrieť na počasie v dnešnej dobe. Neustále výkyvy zrážok s výdatnými búrkami by mali byť dostatočným argumentom na realizáciu hydroizolácií ako pre objekty zaťažené tlakovou vodou. Potom prichádza na rad realizátor, hlavne zaškolený realizátor, ktorý pozná technológiu s ktorou pracuje.
 

ALE …

Asfaltovaný pás, mPVC sú povlakové hydroizolácie, ktoré sú natavované. Natavujú sa plameňom, respektíve teplým vzduchom. Samotné spoje musia byť zrealizované bezchybne. Nehovoriac o puntičkárskom prevedení detailov, rohov, kútov, prestupov a pod. Tu nastáva hlavná nevýhoda týchto hydroizolácií. I pri čo najväčšom úsilí je takmer nemožné dokonale vytesniť spoje presahov a detailov.
 

STIERKOVÉ HYDROIZOLÁCIE !

Alternatívou sú stierkové hydroizolácie, ktoré vykonáva naša spoločnosť STAFIX. Ide o realizáciu bez akýchkoľvek spojov. Nami používané produkty sú na báze cementu, bitumén kaučuku a polymér elastomeru. Stierkovou hydroizoláciou formou hydroizolačného šlemu sa dajú ľahko opracovať detaily a prestupy. Stierkové hydroizolácie je možné realizovať ručne a strojne. Strojne, striekaním opäť nevznikajú žiadne spoje a funkčnosť systému závisí výlučne od hrúbky.